23 maja

W Mikluszowicach powstanie sala koncertowa

5 kwietnia 2024
W Mikluszowicach powstanie sala koncertowa

Ruszyły prace nad opracowaniem dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy sali koncertowej wraz z zagospodarowaniem terenu dla potrzeb Szkoły Muzycznej I stopnia w Mikluszowicach. Nad zaproponowaną przez biuro projektowe koncepcją sali koncertowej, rozmawiali wójt gminy Jan Pająk, pracownicy urzędu wraz z dyrektorami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mikluszowicach i szkoły muzycznej.

 Sala koncertowa ma powstać obok budynku szkoły w Mikluszowicach, gdzie siedzibę ma szkoła muzyczna. Planuje się lokalizacje sali wraz z łącznikiem  do budynku oraz dziedzińcem pomiędzy szkołą a miasteczkiem rowerowym. Zakres prac będzie uwzględniał również przeniesienie istniejącego placu zabaw i wyposażenie go w nowe elementy.
 
Projekt zakłada wybudowanie sali posiadającej widownie na ok. 200 osób. Sala ma być  przystosowana akustycznie, będzie  pomieszczenie reżyserki z konsolą do dźwięku, zaplecze techniczne sceny, hol z garderobą, toalety, garderoba dla artystów wraz z osobnymi toaletami, magazyn z miejscem na fortepian, balkon dla widowni. Będzie też sala perkusyjna.

Szkoła muzyczna I st. im. Julisza Łuciuka w Mikluszowicach działa od 2011 roku i może się poszczycić wieloma sukcesami sowich uczniów.