23 maja

Droga gminna nr 581258K „Floriańska” w Niedarach zostanie wyremontowana

4 kwietnia 2024
Droga gminna nr 581258K „Floriańska” w Niedarach zostanie wyremontowana

W dniu dzisiejszym wójt  gminy Drwinia Jan Pająk podpisał umowę z wykonawcą remontu drogi gminnej nr 581258K „Floriańska” w Niedarach. Jest to była droga powiatowa.

Zakres prac obejmuje wymianę warstw konstrukcyjnych jezdni, odtworzenie rowów drogowych oraz remont poboczy wraz z utworzeniem bezpiecznego pasa dla pieszych oddzielonego od ruchu kołowego. Wykonane zostanie także wyniesione przejście dla pieszych z aktywnym oświetleniem na słupach oświetleniowych. Oznakowane będą przystanki oraz wyznaczone zostaną miejsca do oczekiwania na autobus. Na wyremontowanej drodze pojawi się również zasilany solarnie radar informujący o prędkości.
 
Remont drogi gminnej w Niedarach zostanie zrealizowany dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg które zostało przekazane osobiście przez wojewodę małopolskiego Krzysztofa Klęczara na początku tego tygodnia. Na ten cel gmina otrzymała środki w wysokości prawie 900 tys. zł, co stanowi 55% kwoty wartości zadania.
 
Prace powinny się zakończyć pod koniec października br. Jest to druga, a zarazem ostania droga przejęta od powiatu na rzecz gminny która doczeka się remontu.